Słoneczka witają wiosnę!

Ty zimowa panno!

Dosyć chłodu mamy

Dziś wiosnę witamy!”

21 marca wreszcie rozpoczęła się upragniona kalendarzowa wiosna, to też i przedszkolaki postanowiły ją powitać. Rozpoczęły od pochodu wokół przedszkola z Marzaną, którą zamiast palić i topić, na koniec odesłały tam, gdzie będzie jej dobrze…. czyli na Grenlandię. W sali Słoneczka rozpoczęły prace wiosenne związane z wysiewem rzeżuchy i owsa wielkanocnego by nasz kącik przyrody się zazielenił. Tego dnia dzieci włączyły się też w akcję społeczną okazującą akceptację i zrozumienie dla dzieci z zespołem Downa, dlatego ubrały się kolorowo bo to tzw. dzień kolorowej skarpetki nawiązujący do dodatkowego trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u takich dzieci.