Kynoterapia

"Dobro rodzi się z radości obcowania z drugim człowiekiem,
a szczęście i radość rodzi się tam, gdzie pojawia się pies..."
Od listopada ruszyły zajęcia dodatkowe m. in. kynoterapia. Są to zajęcia mające na celu wzmocnienie zajęć edukacyjno - wychowawczych na wszystkich poziomach rozwoju dziecka oraz dzieci o obniżonym progu sprawności fizycznej i intelektualnej. W naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne z udziałem psa o imieniu Carmen prowadzi pani Sylwia Skirzewska. Sunia jest rasy Cavalier King Charles Spaniel i ma za sobą kilkuletnią praktykę w pracy z dziećmi. Kynoterapia przeznaczona jest dla każdego dziecka, nie tylko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - ale również dla tego, które marzy o psie-przyjacielu, i dla takiego, które ma problemy w kontaktach z rówieśnikami, jest lękliwe i nadpobudliwe, czuje się samotne i niepewne.