Aktualności

Podsumowanie tygodnia niemieckiego.

W ramach realizacji planu rocznego „Przedszkolak w Europie , Europa w przedszkolu”  nasze przedszkolaki, w ostatnich dniach października poznały ciekawe wiadomości dotyczące NIEMIEC. Dzieci poznały: symbole narodowe, zwroty w języku niemieckim, kulturę i kuchnię niemiecką, słynne postacie pochodzenia niemieckiego – prezydenta Niemiec, pisarzy, sportowców oraz naukowców. Dzieci poznały najpopularniejsze zabytki, miejsca atrakcji turystycznych, w tym najpiękniejsze zamki niemieckie. Obejrzeliśmy przedstawinie w wykonaniu nauczycieli  pt.,,Żabi król" . Dzieci odkrywały bohaterów „Baśni Braci Grimm” podczas zajęć na których rodzice i nauczyciele czytali wybrane bajki. Dzieci poznały proces produkcji samochodów niemieckiej firmy VW oraz wspólnie rozróżniały inne marki po ich symbolach. Rozmarzyliśmy się, bawiąc się w Parku rozrywki Europa Park – największym w Niemczech i trzecim pod względem popularności parku rozrywki w Europie. Wspólnie bawiliśmy się podsumowując wiadomości o poznanym kraju, oglądając prezentację multimedialną. Wszyscy czekamy na kolejne ciekawe podróże po Europie.

 • "Przyjaciele Zippiego" - międzynarodowy program w Słoneczkach

  2020-02-25

  Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i...

  Czytaj więcej...

 • Mia znów w Słoneczkach

  2020-02-25

  Przedszkolaki po raz kolejny odwiedziła Mia - pies terapeutyczny Pani Moniki. Starszaki chętnie brały udział w zabawach, przytulały się i karmiły ją. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

  Czytaj więcej...

 • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

  2020-02-24

  Szanowni Rodzice! Od 2 marca 2020r. rozpoczyna się proces rekrutacyjny do naszego przedszkola. Od tego dnia prosimy składać wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w...

  Czytaj więcej...

 • Dzień Języka Ojczystego 2020

  2020-02-24

  „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.Jak co roku dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchody święta...

  Czytaj więcej...

Zapewniamy

wszystkim dzieciom wszechstronny rozwój talentów oraz zdolności poprzez doświadczenia oraz poznawanie świata i rozbudzanie pasji

Oferujemy

bogatą paletę dobrej zabawy i nauki, pogodny, pełen pasji zespół nauczycielski oraz harmonijną współpracę z rodzicami

Przyjmujemy

dzieci powyżej 3 roku życia . Grupy liczą do 25 osób

Przedszkole

- zarówno budynek jak i plac zabaw spełniają wszelkie standardy bezpie- czeństwa oraz wyróżniają się estetyką

86-031 Osielsko, ul. Bałtycka 21 - tutaj jesteśmy, zapraszamy do kontaktu :)  
 sekretariat @ przedszkole1osielsko.pl