Policjanci w Słoneczkach i Serduszkach

W miniony poniedziałek nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze podczas spotkania przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na podwórku, w domu czy w przedszkolu. Wspomnieli również, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach i z chęcią odpowiadały na zadawane pytania. „Serduszka” i „Słoneczka” popisały się szeroką wiedzą w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. Niecodziennych wrażeń i prawdziwej frajdy dostarczyło dzieciom Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, które przywieźli ze sobą policjanci. Dzięki niemu przedszkolaki w formie zabawy mogły w praktyce przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Była też tuba "Widoczni - bezpieczni". Mundurowi tłumaczyli najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków - w szczególności teraz, kiedy szybko zapada zmierzch. Dzieci doskonale zdawały sobie z tego sprawę, informując policjantów o tym, że na co dzień korzystają z odblasków bo przez nie są bardziej bezpieczne i widoczne dla kierowców.