Notice: Trying to get property of non-object in /home/pleosiea/domains/przedszkole1osielsko.pl/public_html/templates/przedszkole/html/com_content/article/default.php on line 36

Aktualności

Informacja z kuratorium

RODZICE!!
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych zaleca się, aby rodzice ograniczyli aktywność uczniów poza domem do niezbędnego minimum. Ponadto dzieci nie mają kontaktować się z osobami starszymi, gdyż jak informuje Minister Zdrowia osoby starsze znacznie ciężej przechodzą zakażenie koronawirusem.
W kwestii kar finansowych, osoby objęte kwarantanną (Inspektor Sanitarny nakłada decyzją administracyjną kwarantannę), mają obowiązek przebywać w domu. W przypadku nieprzestrzegania tego obowiązku nakładane są kary finansowe w kwocie 5.000 PLN. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do epidemii koronawirusa poinformował na konferencji prasowej, że wprowadzone zostaną metody ścisłej kontroli osób w kwarantannie.
W związku z powyższym może zostać skontrolowane przez właściwe organy porządkowe, dlaczego uczniowie mimo rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia pozostania w domu, znajdują się bez opieki poza domem.

Zgodnie z art. 106 ustawy Kodeks wykroczeń, "kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem (starsze dzieci), dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany".
Przepis ten obejmuje więc swą ochroną wskazane w nim osoby, które same nie są w stanie rozpoznać, a w rezultacie także unikać, sytuacji niebezpiecznych. Zasadniczym przedmiotem ochrony jest tu jednak przestrzeganie obowiązku troszczenia się, opieki oraz nadzoru nad małoletnimi. Wykroczenie to ma charakter formalny. Innymi słowy, do jego dokonania nie jest konieczne wystąpienie jakiegokolwiek skutku, czyli np. zarażenie innej osoby, bycie nosicielem wirusa.

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  2020-03-24

  Szanowni Rodzice! Już wiadomo – do świąt się nie zobaczymy.Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy Rodzice. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań w sytuacjach problemowych. Dzieci w przedszkolu...

  Czytaj więcej...

 • Informacja dotycząca rekrutacji

  2020-03-18

  Szanowni Rodzice kandydatów do Publicznego Przedszkola nr 1 w Osielsku! W związku z zaistniałą sytuacją nie ulegają zmianom terminy przebiegu rekrutacji. Wnioski można składać osobiście w sekretariacie w godzinach urzędowania (tj.  środa-czwartek 7:00-15:00,...

  Czytaj więcej...

 • Informacja z kuratorium

  2020-03-12

  RODZICE!!W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych zaleca się, aby rodzice ograniczyli aktywność uczniów poza domem do niezbędnego minimum. Ponadto dzieci nie mają kontaktować się z osobami starszymi, gdyż jak informuje Minister Zdrowia osoby...

  Czytaj więcej...

 • Zawieszenie zajęć

  2020-03-11

  SZANOWNI RODZICE !!!W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego na terytorium RP, decyzjami organów administracji publicznej , w tym decyzją premiera RP, od poniedziałku 16.03.2020r. do środy 25.03.2020r. zajęcia w...

  Czytaj więcej...

Zapewniamy

wszystkim dzieciom wszechstronny rozwój talentów oraz zdolności poprzez doświadczenia oraz poznawanie świata i rozbudzanie pasji

Oferujemy

bogatą paletę dobrej zabawy i nauki, pogodny, pełen pasji zespół nauczycielski oraz harmonijną współpracę z rodzicami

Przyjmujemy

dzieci powyżej 3 roku życia . Grupy liczą do 25 osób

Przedszkole

- zarówno budynek jak i plac zabaw spełniają wszelkie standardy bezpie- czeństwa oraz wyróżniają się estetyką

86-031 Osielsko, ul. Bałtycka 21 - tutaj jesteśmy, zapraszamy do kontaktu :)  
 sekretariat @ przedszkole1osielsko.pl