Notice: Trying to get property of non-object in /home/pleosiea/domains/przedszkole1osielsko.pl/public_html/templates/przedszkole/html/com_content/article/default.php on line 36

Aktualności

Informacja z kuratorium

RODZICE!!
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych zaleca się, aby rodzice ograniczyli aktywność uczniów poza domem do niezbędnego minimum. Ponadto dzieci nie mają kontaktować się z osobami starszymi, gdyż jak informuje Minister Zdrowia osoby starsze znacznie ciężej przechodzą zakażenie koronawirusem.
W kwestii kar finansowych, osoby objęte kwarantanną (Inspektor Sanitarny nakłada decyzją administracyjną kwarantannę), mają obowiązek przebywać w domu. W przypadku nieprzestrzegania tego obowiązku nakładane są kary finansowe w kwocie 5.000 PLN. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do epidemii koronawirusa poinformował na konferencji prasowej, że wprowadzone zostaną metody ścisłej kontroli osób w kwarantannie.
W związku z powyższym może zostać skontrolowane przez właściwe organy porządkowe, dlaczego uczniowie mimo rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia pozostania w domu, znajdują się bez opieki poza domem.

Zgodnie z art. 106 ustawy Kodeks wykroczeń, "kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem (starsze dzieci), dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany".
Przepis ten obejmuje więc swą ochroną wskazane w nim osoby, które same nie są w stanie rozpoznać, a w rezultacie także unikać, sytuacji niebezpiecznych. Zasadniczym przedmiotem ochrony jest tu jednak przestrzeganie obowiązku troszczenia się, opieki oraz nadzoru nad małoletnimi. Wykroczenie to ma charakter formalny. Innymi słowy, do jego dokonania nie jest konieczne wystąpienie jakiegokolwiek skutku, czyli np. zarażenie innej osoby, bycie nosicielem wirusa.

 • Dzień Dziecka 2020 w gr. I

  2020-06-01

  Tegoroczny Dzień  Dziecka przebiegł w grupie I bardzo ciekawie . Dzieci poznały swoje prawa , obejrzały spektakl emitowany na żywo przez  Miasteczko Symfonię , malowały na folii , puszczały bańki mydlane , bawiły się  balonami  i na koniec dostały ...

  Czytaj więcej...

 • Rodzina jest najważniejsza!

  2020-05-31

  Przez minione dwa tygodnie tematem najważniejszym dla Słoneczek była RODZINA. Ponieważ od dwóch i pół miesiąca dzieci pozostają z rodzicami w domu, starają się więc pomagać im w codziennych obowiązkach: ścierają kurze, porządkują umyte naczynia,...

  Czytaj więcej...

 • Poznajemy mieszkańców łąki - zajęcia w przedszkolu

  2020-05-30

  Dzieci przedszkolne poznawały w tym tygodniu mieszkańców łąki . Dowiedziały się jak rozwija się motyl , poznały życie  mrówek i pszczół. Brały udział w  wielu zabawach ruchowych dotyczących życia na majowej łące. Wykonały też piękne prace plastyczne ,...

  Czytaj więcej...

 • Dzień Mamy 2020 r. w przedszkolu

  2020-05-30

  W tym roku szkolnym dzieci przedszkolne inaczej obchodziły Dzień Mamy. Po otwarciu placówki nie wszystkie przedszkolaki mogły w salach zrobić mamom prezenty . Dlatego też , te dzieci , które jako pierwsze przybyły do przedszkola zrobiły swoim mamom...

  Czytaj więcej...

Zapewniamy

wszystkim dzieciom wszechstronny rozwój talentów oraz zdolności poprzez doświadczenia oraz poznawanie świata i rozbudzanie pasji

Oferujemy

bogatą paletę dobrej zabawy i nauki, pogodny, pełen pasji zespół nauczycielski oraz harmonijną współpracę z rodzicami

Przyjmujemy

dzieci powyżej 3 roku życia . Grupy liczą do 25 osób

Przedszkole

- zarówno budynek jak i plac zabaw spełniają wszelkie standardy bezpie- czeństwa oraz wyróżniają się estetyką

86-031 Osielsko, ul. Bałtycka 21 - tutaj jesteśmy, zapraszamy do kontaktu :)  
 sekretariat @ przedszkole1osielsko.pl