Andrzejki Słoneczek

„Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać”.

Tymi słowami Słoneczka przeniosły się 30 listopada w magiczny świat wróżb. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” wróżąc sobie za pomocą wosku wypowiadając przy tym słowa: „Czary - mary wosku lanie, co ma się stać niech się stanie”. Starszaki lały gorący wosk przez dziurkę od klucza, jako symbolu otwierania wszystkich tajemnic. Były przy tym bardzo ostrożne i z niecierpliwością oczekiwały woskowej wróżby. Przedszkolaki chciały się też dowiedzieć kim będą w przyszłości, a losowo wybrany przedmiot zdradzał jaki zawód mogliby wykonywać. A jaka będzie przyszłość??? tylko czas pokaże… Niewątpliwie Andrzejki to okazja do wspaniałej zabawy i dostarczania wielu przeżyć i emocji.