Dzień Ziemi świętujemy, dobre nawyki promujemy!

22 kwietnia wg kalendarzy całego świata obchodzony jest Dzień Ziemi. To okazja na promowanie ekologicznego stylu życia człowieka oraz szczególne zwrócenie uwagi na problemy dzisiejszego zaśmieconego świata. Cały miniony tydzień Chmurki zgłębiały wiadomości nt prawidłowego segregowania śmieci, źródeł energii odnawialnej, oszczędzania wody, dbania o czyste powietrze. Recykling wśród przedszkolaków jest już dobrze znany, bowiem nie od dziś wykorzystujemy rolki po papierze toaletowym czy rysujemy na drugiej stronie zadrukowanej kartki. Zwieńczeniem całego tygodnia była prawdziwa akcja sprzątania najbliższego otoczenia za ogrodzeniem przedszkola. Niestety ilości znalezionych śmieci zatrwożyły czterolatki. Mnóstwo butelek plastikowych i szklanych, folii, jednorazówek foliowych znaleźliśmy tak blisko nas. To dowód, że nadal jest to ogromny problem dla ludzkości. Dobrze, że Chmurki obiecały zawsze wyrzucać śmieci do właściwego kosza, bo one już wiedzą jak dbać o nasz wspólny dom, naszą Matkę Ziemię!